על התוכנית

תוכנית מנהיגות צעירה בנויה על מגוון רחב של מסעות שטח המתקיימים לאורך כל חלקי הארץ מהצפון, עד הדרום, סובב ירושלים והשפלה. 

מסעות אלו כוללים צעידת שטח אתגרית, סדנאות, מפגשי לימוד ומעגלי שיח לצד תוכנית מנהיגות צעירה המעודדת אחריות, גיבוש, שותפות, יוזמה והובלה תוך חיבור והעצמה לכוחות הנפש, לארץ, למורשת, לנופי בראשית, לאדמה ולשמיים.

מה בתוכנית?

שביל ישראל

התוכנית נפרסת על שנתיים בהם התלמידים עוברים בצעידה כ- 1000 ק"מ. מסע רב גילאי (ח'-יא') שבמהלכו משתלבים מגוון פעילויות של לימוד, תוכן ופעילות אתגרית.

סובב ירושלים

חטיבת הביניים יוצאים למסע של 5 ימים ובאורך של כ - 40 ק"מ סביבות ירושלים (בפנים ובחוץ). בתוכנית נעסוק במגוון נושאים: ארכיאולוגיה. מורשת קרב. מורשת ישראל ועוד...

שביל הגולן

מסע פיזי, אתגרי ומחבר של אבות ובנים. צעידה משותפת לאורך כ - 120 ק"מ מהר החרמון ועד מבוא חמת. מפגשי שיח משותפים, משימות בזוגות, משחקים, הפעלה חברתית, סדנאות וכד'

טיול שנתי

תוכנית ישיבתית. מסע גיבוש של 3 ימי שטח מרתקים ומגבשים.

משואה לתקומה

במקום מסע לפולין אנחנו בוחרים להעביר את נושא השואה בארץ. זהו מסע לתלמידי כיתות י"א - י"ב שעובר בין מקומות שונים בארץ הקשורים קשר ישיר לנושא השואה והתקומה מקיבוץ לוחמי הגטאות, יד ושם ועוד.

צועדים לגדולות

3 ימים במעגלי שייכות: אני - עצמי / אני - חברה / אני - עם ישראל. זהו מסע עם דגש מיוחד על התבוננות פנימית, שיח קבוצתי פתוח, חיבורים, משחקי העצמה, o.d.t, מודעות והכרת עולם הנפש, הכרות עומק של החבורה הכיתתית.

התוכנית מקדמת

העצמה ומנהיגות

גיבוש
חברתי

מפגש
וחוויה

אתגר
ושטח

העצמה
ומנהיגות

מעורבות התלמידים בבחירת המסלולים, האתרים והתכנים לצד תכנון והדרכת המסעות, מעניקים לתלמידים תחושת מסוגלות ועצמאות.

לקיחת אחריות בצוותים וביוזמות הנולדות מהשטח כמו גם צליחת האתגרים הפיזיים והמנטליים, הופכים את המסעות לחוויה מעצימה ומשמעותית המפתחת בתלמידים כישורי מנהיגות, העצמה והובלה.

גיבוש חברתי

כשמשוטים יד ועוזרים לחבר לטפס, כל פסגה אפשרית. המסעות מייצרים קרבה ושותפות גורל, ההתמודדות עם האתגרים בשטח תוך פעילויות וסדנאות משותפת מביאים לחיבור וגיבוש, קבלה ורעות אמיתית. אנו צועדים יחד.

מפגש וחוויה​​

בסוף יום, ליד המדורה, במעגל שיח וניגון או בשיחה פרטית, אפשר להרגיש את השרירים ואת כוחות הגוף והנפש.

שעת ערב של עצירה מרעננת לאחר יום מסע מפרך, לינת שטח בליל ירח מלא תחת כיפת השמיים מזמנים איתם נוכחות מיוחדת של קורת רוח פנימית ומחברת. חוויה עמוקה ומרגשת.

גלריה

בוגרי התוכנית מספרים​